2020-03-20
Vis daugiau darbuotojų renkasi darbą, kai galima dirbti nuotoliniu būdu savo namuose prie savo darbo stalo, sėdint ant savo ergonominės kėdės. Mes žinome, kad darbas namuose yra dinamiška realybė, kupina iššūkių ir pagundų, tačiau turėtume nepamiršti, kad mes ir tik mes esame atsakingi už mūsų darbo patogumą ir galutinį rezultatą.
Ši profesinės veiklos forma turi daug privalumų, tarp jų:
individualus darbo planas – pritaikytas mūsų poreikiams ir gyvenimo būdui.
sutaupoma daug laiko- nereikia keliauti ir stovėti kamščiuose.
Dirbant namuose sukuriamos tokios darbo sąlygos, kurių dėka galime efektyviau ir per daug trumpesnį laiką atlikti savo kasdienes pareigas. Didžiausias privalumas- jums niekur nereikia eiti.
Darbas namuose gali išties džiuginti, tačiau reiktų neužmiršti kelių ypač svarbių taisyklių. Ypač tai svarbu, kai jūsų namai laikinai tapo jūsų biuru. Ar jūsų namai tam pritaikyti? Jei ne, ką galite padaryti, kad padėtumėte sau ir galėtumėte sukurti tinkamą erdvę šiai naujai tikrovei? Ir kaip pasiekti darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą, jei visą dieną apsiribojate vienoje vietoje?
Dirbant nuotoliniu būdu labai svarbi darbo aplinka ir prietaisai, kuriais naudojatės. Kiekvienas mūsų aplinkos elementas turėtų būti suprojektuotas ir pritaikytas atsižvelgiant į unikalias fizines asmens savybes ir poreikius. Šiame straipsnyje rasite daugybę įkvėpimų ir patarimų, kaip pasirūpinti savimi namuose, kaip atskirti darbą nuo laisvalaikio, kaip neužmiršti daryti pertraukėles tarp atliekamų užduočių bei pasimankštinti. Bet pirmiausia mes stengsimės patarti jums, kaip sutvarkyti ergonomišką, patogią darbo vietą, nesukeliant sau papildomo streso.
Norint susitvarkyti su darbo namuose realybe kol kas, svarbu atrasti erdvę, kurioje ketinate dirbti. Tai gali būti kad ir valgomojo stalas ir darbui prie kompiuterio skirta kėdė. Pirmiausia ilgai dirbant prie kompiuterio jūs turėtumėte pasirūpinti savo sveikata bei įsigyti kokybišką ergonominę kėdę. Kodėl ergonomika yra tokia svarbi ilgai sėdint?
Atminkite, kad kai sėdite, stenkitės, kad jūsų keliai sudarytų 90 ° kampą su grindimis.
Alkūnės taip pat turėtų būti tinkamu stačiu kampu tvirtai padėtos ant stalo. Tai panaikins pečių įsitempimą, sumažins jiems tenkantį krūvį bei pagerins kraujotaką. Kokybiška ergonominė kėdė padeda išvengti nugaros skausmų bei pageriną bendrą savijautą.
Neužmirškite, kad begalo svarbu, kad jūsų reguliuojama ergonomiška kėdė turi suteikti tinkamą atramą nugarai išlaikant stuburą taisyklingoje padėtyje. Apatinė nugaros dalis ir pečiai turi remtis į kėdės atlošą.Tai padės jaustis patogiai net ir ilgai sėdint.
Kitas aspektas yra kompiuterio ekrano padėtis: jo viršutinis kraštas turėtų būti tiesiai ties jūsų regėjimo linija. Jei padėjote nešiojamąjį kompiuterį ant stalo ir pastebite, kad viršutinis ekrano kraštas yra per žemai, pabandykite padėti keletą knygų po apačia.
Atskirti darbą nuo asmeninio gyvenimo yra labai svarbu. Reiktų pabrėžti- tiesiog būtina. Iš kitos pusės, kiekvieno darbuotojo efektyvumas dirbant yra jau kita medalio pusė. Intensyviai dirbdami būtinai darykite pertraukėles. Tiesiog atsistokite ir pasimankštinkite. Ilgai sėdint vienoje pozicijoje, nepadarysite nieko gero, net jei pasirinkta padėtis yra ergonomiška ir patogi. Jūsų raumenys sustingę, nuolatinis spaudimas venoms sukelia išemiją, o mankštos trūkumas lemia deguonies nepakankamumą. Po pertraukėlės galima toliau grįžti prie darbų.
Mes suprantame, kad darbas namuose dažnai apima daugybę konferencijų skambučių. Raskite vietą, pavyzdžiui, specialų fotelį, kur galite kalbėtis telefonu ar rengti vaizdo konferencijas. Tai yra jūsų bendravimo zona. Nors beabejo didžiąją laiko dalį jūs tikriausiai praleidžiate dirbdami prie savo kompiuterio: visai nesvarbu ar tenka atlikinėti individualias užduotis ar komandines, generuoti naujas idėjas ar kurti, o gal tobulinti naują projektą. Nėra didelės reikšmės kokia tai veikla. Svarbu, kad šioms užduotims atlikti reikalingas visas jūsų dėmesys.
Daug lengviau sutelkti dėmesį į konkrečią veiklą, jei suprantate ir atsimenate, kur paprastai tai darote konkrečiose namų vietose. Štai kodėl svarbu nedirbti gulint lovoje, nes tai turės įtakos tiek jūsų darbui, tiek miego kokybei. Naujoji ergonomiška darbo vieta yra jūsų administracijos ar koncentracijos zona, kurioje jūs iš tikrųjų sėdite už savo stalo, prie savo kompiuterio, savo darbo kėdėje. Jūsų reguliuojama ergonominė kėdė yra vienas iš svarbiausių garantų, suteikiančių galimybę saugoti savo sveikatą, pasiekti maksimalų patogumą bei padidinti darbo efektyvumą.
Kaip jau anksčiau minėjome, siekiant kuo geresnių darbo rezultatų, būtina pasirūpinti kokybiška ergonomine kėde. Bet kaip nepasiklysti tarp siūlomų įvairiausių darbuotojų kėdžių modelių? Svarbiausia neskubėti bei pasirinkti labiausiai jums tinkančią ergonominę kėdę. Pateikiame keliatą esminių patarimų:
Reguliuojamas ergonomiškos kėdės aukštis. Šis reguliavimas leis įvairaus aukščio žmonėms patogiai ir taisyklingai sėdėti kėdėje: pėdos turėtų būti tvirtai padėtos ant grindų, o jūsų keliai sulenkti devyniasdešimt laipsnių kampu. Rinkitės kėdę, kurios aukščio reguliavimo diapozonas yra platesnis.
Reguliuojamas atlošas. Tinkamos ergonomiškos kėdės suteiks reikiamą atramą nugarai- ji bus prigludusi prie atlošo viršuje ir apačioje. Jei ketinate sėdėti ilgą laiką, jūsų nugaros taisyklingas palaikymas bus svarbūs užkertant kelią susižeidimams ar patempimams.
Reguliuojama stuburo atrama. Ergonominės kėdės be reguliuojamos juosmens atramos turės žalingą poveikį jūsų apatinei nugaros daliai.
Tinkamas sėdynės dydis. Įsitikinkite, kad sėdynė yra jums tinkamo dydžio. Per didelė ar per maža sėdynė gali turėti įtakos jūsų komfortui ir sveikatai. Ieškodami geros ergonomiškos kėdės, įsitikinkite, kad ji yra tinkamo dydžio: sėdynė turėtų būti apie 2.5 cm platesnė nei jūsų klubai, o sėdynės priekinis kraštas baigtis prieš jūsų sulenktus kelius.
Individualus visų kėdės detalių reguliavimas. Įsitikinkite, kad kėdės atskiras dalis galima individualiai reguliuoti- reguliuojami porankiai (aukštyn- žemyn, galima keisti porankių pagalvėlių kampą), reguliuojamo aukščio galvos atrama, reguliuojamas sėdynės gylis. Gera ergonomiška kėdė leis jums patiems reguliuoti kiekvieną kėdės dalį. Venkite darbo kėdžių, kurių negalima reguliuoti.
Ergonomišką kokybišką kėdę rekomenduojame kiekvienam norinčiam sukurti ergonomišką darbo aplinką. Remdamiesi savo ilgamete patirtimi, kurią sukaupėme biuro baldų prekybos ir gamybos srityje, mes jums rekomenduojame išbandyti populiariausius ergonominių kėdžių modelius: “Duett”, “X-trans”, “Siren” ar “Promax”. Kiekviena iš išvardintų biuro kėdžių turi naujoviškai suformuotą atlošą, kuris suteikia tinkamą atramą nugarai. Šios darbo kėdės turi visus ergonominius patogumus, tokius kaip: sėdynės gylio reguliavimas, juosmens atrama, keliais matmenim reguliuojami porankiai ir prisitaikanti galvos atrama. Be to galite rinktis ir kitas ergonomines kėdes iš mūsų plataus kėdžių asortimento.
Minėti privalumai lėmė didžiulę ergonominių kėdžių paklausą visame pasaulyje. Galite įsitikinti, kaip ergonomiškos darbui prie kompiuterios skirtos kėdės pagerina jūsų profesinį gyvenimą. Ergonominės kėdės sukurtos išspręsti visas nepatogaus sėdėjimo problemas. Mūsų biuro kėdės yra ypač gerai įvertintos klientų dėl savo funkcionalumo ir patogumo. Ergonominės kėdės daro teigiamą poveikį vartotojų gerovei, jų darbo kokybei ir kūrybingumui. Darbuotojų ergonominė kėdė gali išspręsti daugelį su darbu susijusių sveikatos problemų. Sumažinkite su darbu susijusių traumų tikimybę ir išsaugokite savo sveikatą. Įsigykite šias kėdes bei pajuskite ergonominio sėdėjimo privalumus. Svarbiausia- aukščiausia kokybė už gerą kainą.
Visą ergonominių kėdžių asortimentą rasite: https://www.musonas.lt/kedes/ergonomines-kedes/